Flag Counter

Úvod / / 2012

2012

Športový deňŠportový deň

V nedeľu 29. júla 2012 zorganizoval Obecný úrad Svätý Kríž v spolupráci s Obecným športovým klubom Svätý Kríž športový deň pri príležitosti 20. výročia otvorenia nového futbalového ihriska v obci. Tento sviatok sa niesol plne vo futbalovom duchu. Domáce mužstvá všetkých vekových kategórií nastúpili  proti svojim súperom v priateľských futbalových zápasoch a dosiahli tieto výsledky:
žiaci Svätý Kríž – Palúdzka 0:3,
dorast Svätý Kríž – Palúdzka 1:1,
starí páni Svätý Kríž – Hybe 4:6,
A mužstvá Svätý Kríž – Ľubeľa 3:3.

Osláv sa zúčastnili predstavitelia miestnej samosprávy v čele so starostom obce Vladimírom Feketíkom a funkcionári Liptovského futbalového zväzu Igor Repa, Jozef Makovický a Vladimír Hubka.
K príjemnej športovej nálade zúčastnených prispel i chutný guláš a chladené občerstvenie.

V. ročník výstupu na SinúV. ročník výstupu na Sinú

V. ročník výstupu na Sinú

V sobotu 7. Júla 2012 sa uskutočnil V. ročník výstupu na Sinú. Túto akciu organizačne a materiálne  zabezpečila obec v spolupráci so Základnou organizáciou Jednoty dôchodcov Slovenska vo Svätom Kríži a aj miestnym podnikateľom, ktorý na túto akciu poskytol občerstvenie.
Účastníci výstupu sa stretli pri chate miestneho poľovníckeho združenia, kde ich privítal starosta obce Vladimír Feketík a po vydaní krátkych organizačných pokynov poprial účastníkom veľa úspechov. Po týchto úvodných slovách bol V. ročník výstupu na Sinú otvorený. Aj keď predpoveď a ani aktuálne počasie po intenzívnej búrke predchádzajúceho dňa nenaznačovali ideálne podmienky na výstup, čo sa prejavilo v nižšej účasti, ale skalných to neodradilo. Negatívne prognózy sa nenaplnili a všetkým odvážnym, ktorí sa zúčastnili, príjemné slnečné počasie prialo. Na vrchole Sinej privítal účastníkov výstupu s kalíškom „povzbudenia“ p. Milan Španko, ktorý stojí za vznikom tejto turistickej akcie a k náročnému športovému výkonu im pogratuloval zástupca starostu obce. Zároveň bolo odovzdaných 68 pamätných listov, ktoré im budú pripomínať toto krásne podujatie. Po krátkom odpočinku a spoločnej vrcholovej snímke sa účastníci vydali na zostup do základného tábora, kde na všetkých čakal chutný guľáš a chladené pivo alebo kofola. Náročný výstup i zostup bol bez úrazu.
Dobrá nálada, priateľské rozhovory a posedenie pri speve pokračovali pri chate do neskorých odpoludňajších hodín, kedy sa toto podujatie skončilo s očakávaním VI. ročníka.

Fotografie Ing. J. Kubo

FašiangyFašiangy

11. 2. 2012